Deck Views
- Default
- Evolution
- Translate ->EN
- Translate ->DE
- Sortable
- Card Tags
- Card Ties
- Rating
- Analyze
- Plays
- Pictures
Mana Costs
Color Pie
Export Views
Name: _____________________________
DCI Nummer: _____________________________
Format: _____________________________
Sigarda, Host of Herons
Click on table headings (or the arrow) to chose how to sort the decklist.
Cardname | CMC | Card type | Mana cost | Rating | Exp | Rarity | Artist ▲ | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zoltan Boros & Gabor Szikszai | ||||||||
2 | Enchantment | main | SHM | R | Zoltan Boros & Gabor Szikszai | |||
Willian Murai | ||||||||
3 | Enchantment | main | JOU | U | Willian Murai | |||
Wayne England | ||||||||
3 | Enchantment | main | LRW | C | Wayne England | |||
Warren Mahy | ||||||||
2 | Enchantment | main | ZEN | C | Warren Mahy | |||
Véronique Meignaud | ||||||||
3 | Enchantment | main | C13 | R | Véronique Meignaud | |||
Vincent Proce | ||||||||
4 | Sorcery | main | ZEN | R | Vincent Proce | |||
Tyler Jacobson | ||||||||
5 | Enchantment | main | ORI | MR | Tyler Jacobson | |||
Tomasz Jedruszek | ||||||||
3 | Enchantment | main | C15 | R | Tomasz Jedruszek | |||
Todd Lockwood | ||||||||
1 | Instant | main | 2XM | U | Todd Lockwood | |||
Terese Nielsen | ||||||||
3 | Creature | main | 5DN | U | Terese Nielsen | |||
Stephen Daniele | ||||||||
0 | Land | main | UZ | C | Stephen Daniele | |||
Slawomir Maniak | ||||||||
5 | Enchantment | main | RTR | U | Slawomir Maniak | |||
Sidharth Chaturvedi | ||||||||
3 | Creature | main | M19 | U | Sidharth Chaturvedi | |||
Sam Burley | ||||||||
0 | Land | main | UND | L | Sam Burley | |||
Ryan Yee | ||||||||
0 | Land | main | CMD | C | Ryan Yee | |||
5 | Enchantment | main | THB | R | Ryan Yee | |||
Rob Alexander | ||||||||
0 | Land | main | 1E | R | Rob Alexander | |||
0 | Land | main | RAV | R | Rob Alexander | |||
0 | Land | main | ONS | R | Rob Alexander | |||
Rebecca Guay | ||||||||
3 | Creature | main | OD | C | Rebecca Guay | |||
3 | Enchantment | main | MM | R | Rebecca Guay | |||
3 | Enchantment | main | ONS | R | Rebecca Guay | |||
Raymond Swanland | ||||||||
5 | Sorcery | main | C14 | R | Raymond Swanland | |||
Ray Lago | ||||||||
3 | Enchantment | main | OD | R | Ray Lago | |||
Randy Gallegos | ||||||||
3 | Creature | main | PLC | R | Randy Gallegos | |||
Phil Foglio | ||||||||
4 | Enchantment | main | TE | R | Phil Foglio | |||
Pete Venters | ||||||||
3 | Enchantment | main | IN | R | Pete Venters | |||
Min Yum | ||||||||
4 | Creature Enchantment | main | JOU | R | Min Yum | |||
Michael Sutfin | ||||||||
1 | Artifact | main | CHK | U | Michael Sutfin | |||
Michael Komarck | ||||||||
0 | Land | main | FUT | R | Michael Komarck | |||
2 | Enchantment | main | ZEN | R | Michael Komarck | |||
Matt Stewart | ||||||||
4 | Creature | main | THB | R | Matt Stewart | |||
Mark Tedin | ||||||||
1 | Artifact | main | 1E | U | Mark Tedin | |||
Mark Poole | ||||||||
0 | Land | main | UND | L | Mark Poole | |||
Margaret Organ-Kean | ||||||||
3 | Enchantment | main | MI | R | Margaret Organ-Kean | |||
Magali Villeneuve | ||||||||
4 | Planeswalker | main | THB | MR | Magali Villeneuve | |||
Lars Grant-West | ||||||||
3 | Enchantment | main | CHK | U | Lars Grant-West | |||
3 | Enchantment | main | C14 | R | Lars Grant-West | |||
Kimonas Theodossiou | ||||||||
2 | Enchantment | main | ELD | U | Kimonas Theodossiou | |||
Kev Walker | ||||||||
1 | Enchantment | main | GU | C | Kev Walker | |||
4 | Sorcery | main | 2XM | R | Kev Walker | |||
Kev Brockschmidt | ||||||||
3 | Creature | main | 1E | R | Kev Brockschmidt | |||
John Avon | ||||||||
4 | Enchantment | main | CG | R | John Avon | |||
Jim Nelson | ||||||||
4 | Sorcery | main | CG | R | Jim Nelson | |||
Jeff Miracola | ||||||||
2 | Enchantment | main | IN | U | Jeff Miracola | |||
Jeff A. Menges | ||||||||
4 | Enchantment | main | LE | R | Jeff A. Menges | |||
1 | Instant | main | 1E | U | Jeff A. Menges | |||
Izzy | ||||||||
0 | Land | main | ZEN | R | Izzy | |||
Howard Lyon | ||||||||
3 | Sorcery | main | MOR | R | Howard Lyon | |||
Heather Hudson | ||||||||
4 | Creature | main | CG | R | Heather Hudson | |||
0 | Land | main | ONS | C | Heather Hudson | |||
0 | Land | main | ONS | C | Heather Hudson | |||
Harold McNeill | ||||||||
2 | Enchantment | main | LE | U | Harold McNeill | |||
Greg Staples | ||||||||
4 | Enchantment | main | NE | R | Greg Staples | |||
Eric Deschamps | ||||||||
3 | Creature Enchantment | main | BNG | R | Eric Deschamps | |||
Emrah Elmasli | ||||||||
3 | Creature | main | THB | R | Emrah Elmasli | |||
Douglas Shuler | ||||||||
0 | Land | main | CG | R | Douglas Shuler | |||
DiTerlizzi | ||||||||
1 | Instant | main | GU | C | DiTerlizzi | |||
David Martin | ||||||||
5 | Enchantment | main | JUD | R | David Martin | |||
Dave Kendall | ||||||||
5 | Sorcery | main | EVE | R | Dave Kendall | |||
Darrell Riche | ||||||||
0 | Land | main | NE | R | Darrell Riche | |||
Daren Bader | ||||||||
2 | Creature | main | UZ | R | Daren Bader | |||
3 | Creature | main | UZ | U | Daren Bader | |||
Daniel Ljunggren | ||||||||
2 | Enchantment | main | C13 | U | Daniel Ljunggren | |||
0 | Land | main | MH1 | R | Daniel Ljunggren | |||
Dan Frazier | ||||||||
1 | Instant | main | MI | U | Dan Frazier | |||
Daarken | ||||||||
2 | Enchantment | main | BFZ | MR | Daarken | |||
D. Alexander Gregory | ||||||||
3 | Enchantment | main | WL | U | D. Alexander Gregory | |||
Cyril Van Der Haegen | ||||||||
5 | Enchantment |